Kreckomil logo
image

Vítejte na blogu Křečkomil

Tento blog se věnuje křečkům, křečíkům a jejich péči. Zatím zde najdete články věnující se základní péči, postupně ale budeme články rozšiřovat.
Vizí tohoto blogu je psát články, které budou objektivní, podložené a důkladné. Články vychází z ověřených informací, jak z vědeckých studií, tak zkušeností chovatelů. Tam, kde se křeččí komunita neshodne, najdete v článcích objektivní informace a vše pro to, abyste se mohli sami rozhodnout, který přístup vám dává osobně větší smysl. Najdete zde i praktické rady, od častých chyb začátečníků, přes doporučení konkrétního vybavení tam, kde je těžké se zorientovat, po ty nejmenší vychytávky.

Blog můžete sledovat i na instagramu a facebooku, kde budu sdílet nové články a občas i něco málo ze zákulisí mé péče.

Zdroje

Tam, kde to lze, jsou články na tomto blogu podloženy vědeckými studiemi. Bohužel ale současné vědecké studie pokrývají jen velmi malou část křeččí péče, zaměřují se především na velikost ubikace a základní vybavení.
Články jsou tedy založeny i na zdrojích pocházejících z křeččích chovatelských klubů (například Český křeččí klub), chovatelských stanic a vychází i z poznatků jednotlivých mazlíčkářů sdílených v různých diskuzních fórech. Závěry v článcích ale nikdy nejsou založeny na názorech jen jednoho chovatele, nebo skupině závislých chovatelů, ale na větší nezávislé skupině.
U článků tedy vždy najdete seznam použitých zdrojů, ne vždy bohužel ale pokryje všechny informace v článku, především informace nasbírané od jednotlivých chovatelů a mazlíčkářů.
Každý článek navíc projde korekturou několika zkušených chovatelských stanic a mazlíčkářů pohybujících se v křeččí komunitě. V příslušných článcích vždy najdete, kým konkrétně byla provedena korektura.

Autorská práva

Články jsou psány s úmyslem rozšířit povědomí o správné křeččí péči, nic víc :) . Můžete je tedy sdílet a šířit, jakkoliv budete chtít, například v diskuzních fórech nebo na sociálních sítích, jen prosím uveďte tento blog jako zdroj. Pomůžete tak i případným čtenářům najít další informace.
V případech, že ale neopak budete text modifikovat nebo záměrně sdílet jen část tak, že budete měnit jeho význam (například citováním pouze jednoho názoru tam, kde existuje více protichůdných názorů), s tímto blogem ho neasociujte.

Kontakt

Pokud máte dotaz, připomínku k některému z článků, nebo se dokonce chcete podílet na tvorbě blogu jako korektor, můžete mne kontaktovat následujícími způsoby: 

O mně

Jsem křeččí mazlíčkář perfekcionista, v křeččí péči vždy musím vědět vše od A do Z. Příklad mé ubikace můžete vidět na fotce níže.
Když jsem se sama začala v křeččí péči vzdělávat, prošla jsem spousty zdrojů, někde mi chybělo dostatečné odůvodnění a podložení zdroji, někde zase rady k praxi a jinde mě časem zarazilo, že mi třeba zdroj záměrně zamlčel významný protichůdný názor, nebo se mi dokonce snažil podsunout osobní názor, který byl jinde vyvrácený. Tady se snažím tedy sepsat informace v takové formě, kterou bych sama ocenila, když jsem se o křečky začala zajímat. 

Případně mne můžete najít i jako správkyni ve skupině Chováme křečky na facebooku.

image